ACME CarCamOne HD

Automatické zapnutí

• , zakoupeno v Conrad

• Než jsem koupil tuto kamerku tak jsem měl kamerku CarCamOne.Protože jsem s ní byl spokojen a zajišťovala dokumentaci v průběhu jízdy, tak jsem si koupil HD kamerku a to pro kvalitnější dokumentaci jízdy. Sloužil jsem jako pollicista a měl jsem na starosti nehodovku, takže se u mne jedná o profesionální deformaci. Kamerka mi zajistí v případě nějakých problémů důkazní materiál. Doufám však, že ten důkazní materiál nebudu nikdy potřebovat a že kamerku budu používat pouze pro pobavení z průběhu každé jízdy.

Tato kamerka je velmi dobrá a to také vzhledem k ceně. Pokládám ji za plně vyhovující k tomu, proč jsem si ji koupil. Zatím nemám žádné problémy při používání kamerky a považuji kamerku za kvalitní výrobek koupený za přijatelnou cenu.

• slušná kvalita záznamu
    • špatně viditelný displej na slunci, obtížné nastavení snímání vozovky

1.chtěl jsem mít záznamy ze svých cest
    2. po prvním použití ve vozidle se kamera kousla (celou cestu asi 2 hodiny nahrávala) a po příchodu domů vůbec nereagovala (nešla spustit) asi po 2 hodinách při balení do originální krabičky hřála. Po určité době se opět rozeběhla a v současné době funguje normálně.

• Kameru nelze připojit k PC na prohlížení, pouze k televizoru,
    • Umístění v zorném poli řidiči omezuje výhled.

Automatické zapnutí

Dění během jízdy autem se ukládá na kartu MicroSD (CL6). Kamera se automaticky spustí a opět zastaví při vypnutí motoru.

Na nahrávkách lze rozeznat všechny podrobnosti: registrační značku, dopravní značky a informační tabule, silniční ukazatele a samozřejmě také povětrnostní podmínky. Datum a aktuální čas jsou integrovány do obrazu, a doplňují tak přesné informace o dopravní situaci.

Kamera CarCamOne pracuje ve smyčce, tzn. při potřebě další úložné kapacity se začnou mazat nejstarší nahrávky. 15minutové videozáznamy zachytí dopravní ruch, při instalaci na zadní část vozu zachytí bezohledně předjíždějící řidiče nebo kamera sleduje prostor pro cestující v taxi a v autobusu.

Nahrávky lze později vyhodnocovat a dokumentovat v počítače.

Kamera CarCamOne je na držáku s přísavkou upevněna na předním skle a je napájena z palubní zásuvky. Z výroby je kamera CarCamOne nastavena tak, aby se spouštěla a zastavovala v závislosti na alternátoru, takže správně funguje i ve vozidlech s nepřetržitým napájením palubní zásuvky. U vozidel nastavených na režim úspory energie, u elektromobilů a hybridních vozidel se záznam spouští a zastavuje současně se zapnutím a vypnutím zapalování.

Zajištění důkazů při nehodě · Záznam jízdy na video · Časové razítko s údajem o čase a datu přímo ve videozáznamu

Funguje pouze s kartami SD od třídy 6 (CL6). Při použití paměťové karty o kapacitě 32 GB se uložený záznam začíná přepisovat teprve po 12 hodinách!

Včetně držáku s přísavkou · Spirálový kabel pro automatické spuštění · Kabel USB.

• - kvalitní obraz
    • - při manuálním nastavení ISO (osobně mám nastaveno ISO 200) je obraz krásně kvalitní i v noci
    • - rozsáhlé možnosti nastavení snímání
    • - malé rozměry
    • - velmi nekvalitní držák
    • - kvalita zpracování není nejlepší
    • - malý displej znesnadňuje zaměření záběru

Za cca 3000 to byla před rokem v podstatě jediná rozumná volba. Dnes je na trhu už větší konkurence, třeba od Mio, kterou bych asi teď volil díky skleněné čočce, ale podle záběrů z youtube je kvalita snímání srovnatelná.

• slušná kvalita záznamu
    • špatně viditelný displej na slunci, obtížné nastavení snímání vozovky

1.chtěl jsem mít záznamy ze svých cest

• Kameru nelze připojit k PC na prohlížení, pouze k televizoru,
    • Umístění v zorném poli řidiči omezuje výhled.

• Kvalita videa
    • Kvalita provedení kamery
    • Rozsah nastavení a funkcí
    • Vyměnitelný otočný objektiv
    • Menší úhel záběru standartního objektivu
    • Dlouhý držák s přísavkou

Pokud pořád váháte zda koupit nějakou levnou čínskou kameru, nebo už Vás zklamaly, můžu doporučit tuto, populární hlavně v západní Evropě.

Záběry jsou kvalitní, plynulé, mají skutečně rozlišení 720p, bez problémů lze přečíst RZ okolních aut a přes den při dobrých podmínkách a dle nastavení videa a zoomu i RZ protijedoucích aut. Noční záběry jsou samozřejmě horší, jako u všech kamer. Háček je v úhlu záběru - kdo jezdí často po dálnici menší úhel možná dokonce uvítá. Jsou výraznější vzdálenější detaily. Kdo jezdí většinou po městě v úzkých uličkách, může si dokoupit jiný objektiv a vyměnit jej. 4násobný zoom je digitální, takže při jeho použití počítejte s mírným zhoršením obrazu.

Možnosti nastavení jsou docela široké, video lze nahrávat standartně, nastavit časové úseky 15-60 min. nebo funkci "timelapse" kdy kamera zaznamenává jen jeden snímek za vteřinu. Hodí se to např. když chcete natočit velmi dlouhou cestu (např. na dovolenou) a poté video zrychlit úpravou na PC. Lze nastavit jas a kontrast videa, vyvážení bílé, kvalitu a rozlišení, ISO 100-800, ostrost videa, otočení videa o 180° (objektiv je také otočný o 180° takže lze kameru používat i obráceně). Dále lze nastavit automatické zapínání/vypínání při nastartování auta, automatické vypínání displeje pro delší výdrž na baterii, obnovovací frekvenci obrazu, zobrazování data a času ve videu, aktualizace firmwaru atd. Kamera spustí nahrávání při nastartování a při vypnutí motoru zase nahrávat přestane. Pokud to chcete jinak, lze to nastavit přepínačem v adaptéru napájení. Na akumulátor kamera vydrží přibližně hodinu a půl.
    Provedení kamery, otočného objektivu i tlačítek se zdá být kvalitní, nic nevrže. Otočný objektiv je vyměnitelný, stejně jako boční panely s tlačítky. Pokud kamera upadne na zem nebo utrpí nějaký větší náraz a rozostří se obraz, optiku lze rozebrat a upravit. Velikost displeje je 2,5cm, ale k orientaci při namíření kamery stačí. Přes přiložený AV nebo USB kabel lze kameru propojit s libovolným displejem, TV nebo PC. Trochu problematický může být dlouhý držák s přísavkou a to hlavně co se týče vibrací na nekvalitní silnici nebo vysoké rychlosti. Projeví se to potom na kvalitě videa, nebo zvláštním pulzováním obrazu. Lze ale dokoupit různé držáky nebo si svépomocí nějaký vyrobit a např. pomocí suchého zipu upevnit někam ke zpětnému zrcátku a dovést ke kameře 12/24V napájení pod čalouněním střechy. Komu se nechce nic bastlit, může dokoupit různé příslušenství, které se hodí i pro velmi podobnou FlyCamOne, kterou už lze sehnat i s FullHD rozlišením.

Kdyby kamera měla větší úhel záběru, přibalený vychytanější držák a delší 12V napájecí kabel, 100% hodnocení je jasné. Každopádně i tak se za cenu kolem 3.000Kč jedná o kvalitní výrobek.