CEL-TEC E07

• dobrá cena
    • nevím
  • , zakoupeno v SOFTCOM.cz

• - kameru jsem si vybral podle deklarovaných parametrů
    • - funkci kamery nemohu posoudit, protože již při "ladění" přístroje docházelo k "zamrznutí" nebo k "rozkladu obrazu" na displeji (akumulátor byl nabitý).

Kameru jsem vrátil pro poruchu zpět do obchodu. Možná se jedná pouze o náhodnou závadu u ojedinělého výrobku? Stává se to bohužel i u jiných výrobků (výrobců). K tomu proto slouží zákonná možnost uplatnit reklamaci nebo vrátit produkt ve 14-denní lhůtě zpět do obchodu.

Menu v češtině
MicroSD/microSDHC
Kapacita baterie
400 mAh

Palubní kamera CEL-TEC E07, CZ menu - černá
Palubní kamera Cel-Tec E07 s 2.7" barevným LCD displejem, záznamem ve FULL HD kvalitě 1080p, fotoaparátem, G-senzorem a funkcí pro lepší obraz v noci WDR. Jedná se o moderní palubní kameru elegantního designu, která má všechny přednosti, které profesionální řidič od palubní kamery očekává.

Palubní kamera Cel-Tec E07 nabízí i celou řadu nastavení pro zdatnější uživatele: vyvážení bílé, nastavení expozice,...Kamera je vybavena vestavěnou čirou LED diodou, která může v krizových situacích posloužit jako svítilna. Kromě
nastavení data a času může být vhodné pro konkrétní kameru nastavit i
SPZ vozidla, v němž je nainstalována - bude zobrazena přímo v obraze
videa. (firemní či policejní automobily).

Kamera E07 je vybavena funkcí přiblížení - 4x digitální zoom. Čočka je složená ze 6 skel.Využívá pokročilý chipset Novatek, který ukládá soubory do moderního
kontejneru MOV a videa komprimuje nejsofistikovanějším standardem H.264

Ostrý obraz:

Díky vysokému FULL HD rozlišení a kvalitnímu senzoru není problém ze záznamu Cel-Tec E07 vyčíst SPZ viníka nehody či dopravního přestupku! Špičkový obraz však využijete také pro záznam vašich nevšedních cest. Záběry z E07 pak můžete doplnit snímky a zážitky z dovolené.

Noční záznam:

Cel-Tec E07 má výborný obraz také v noci - kamera zachytí scénu dokonce i pokud je jediným osvětlením světlomet automobilu. Tomu napomáhá také funkce WDR, díky které se kamera lépe vypořádá se záběry za špatných světelných podmínek.

Široký úhel záběru:

Široký úhel záběru 148° zachytí celou scénu před vozidlem. Zraku E07 tak neunikne ani dění v protisměru.

Záznam do smyčky:

Díky záznamu do smyčky odpadá věčná starost o zaplnění paměti. Jakmile totiž k zaplnění microSD karty dojde, kamera začne automaticky přepisovat nejstarší záznamy aktuálními (délku záznamu lze nastavit na 2, 3 nebo 5 minut).

Snadné uchycení:

Snadné uchycení na čelní sklo přísavkou (ideálně za zpětné zrcátko) s možností natáčení kamery do stran.

Kamera se do držáku jednoduše zasune. Na čelním skle tak po ukončení jízdy můžete zanechat pouze přísavku a kameru uschovat, aby nepoutala zbytečnou pozornost.

Menu v Češtině:

Snadné nastavení kamery! Společně s českým menu a manuálem zvládne nastavení skutečně každý. Praktické volby v nastavení: záznam do smyčky, automatické vypnutí displeje, spuštění a vypnutí záznamu po nastartování automobilu.

Vypnutí mikrofonu:

Užitečná je také volba vypnutí mikrofonu pro větší diskrétnost, lze ji nastavit jak v menu (trvale), tak použitím tlačítka jako rychlou volbu a to i během probíhajícího záznamu.

Vestavěná baterie:

Kamera pracuje i bez externího napájení na vestavěnou baterii - cca 1h. V případě nehody je tedy možné vyjmout kameru z držáku a nafotit nebo pořídit video vzniklé situace i z jiných úhlů pro pozdější důkazní řízení.

G-senzor:
G-senzor reaguje na prudký pohyb kamery (např. náraz do automobilu). Pokud senzor takový pohyb zaznamená, spustí nahrávání a záznam uzamkne proti přepsání. V případě již probíhajícího záznamu, tento záznam uzamkne proti přepsání. Záznam z nehody tak zůstane chráněný proti přepisování při zapnuté funkci nahrávání do smyčky. Probíhající záznam lze také uzamknout jednoduše stiskem tlačítka.

Detekce pohybu:
Tato funkce nalezne využití například během stání na parkovišti u obchodního domu – při pohybu před vozidlem kamera spustí záznam a natočí tak případné poškození vozidla apod.

Správce souborů:
Samozřejmostí je správce souborů: fotografie i videosoubory lze prohlížet, uzamykat, mazat atd.

HDMI konektor:
Díky vestavěnému HDMI konektoru lze soubory přehrávat z kamery rovnou na TV nebo lepším monitoru bez použití PC.

Souhrn vlastností kamery:

FULL HD rozlišení: 1920x1080p 30fps / MOV
Vestavěný 2.7” barevný displej
Široký úhel záběru 148° umožní zaznamenat veškeré dění před vozidlem.
Lze aktivovat nahrávací smyčku, která umožní kontinuální nahrávání přepisováním starých záznamů.
Časová známka v obraze je důležitá pro archivaci a důkazní řízení.
Díky funkci WDR se kamera lépe vypořádá se záběry za špatných světelných podmínek.
Elegantní design
G-Senzor - senzor reagující na prudký pohyb kamery (náraz do automobilu). Pokud senzor takový pohyb zaznamená, spustí nahrávání a záznam uzamkne proti přesání.
Spuštění záznamu při nastartování automobilu.
Možnost nastavení expozice a vyvážení bílé.
Součástí kamery je podrobný uživatelský manuál v češtině.
V poměru cena/výkon je tato kamera více než dobrou volbou a má doporučení našich techniků.

Specifikace:

Video rozlišení: 1080P / 720P / WVGA / VGA
Video formát: MOV
Záznam do smyčky: 2min / 3min / 5min
Formát videa: .mov - komprese h.264
Paměť: MicroSD(HC) až 32GB (není součástí balení)
USB: 1.1 / 2.0
Rozměry kamery: š,v,h: 11cm, 4,5cm, 1,8cm
Mikrofon/reproduktor: ano

Obsah balení:

Palubní kamera Cel-Tec E07 černá
Napájecí kabel do zapalovače vozidla
Držák na čelní sklo vozidla
USB kabel do PC

• kvalitní obraz
    • široký úhel záběru
    • dobrá cena
    • nevím

• Vysoká kvalita obrazu i v horších světelných podmínkách
    • Dobrý poměr cena/výkon
    • Držák po připevnění na sklo drží pevně
    • Uzamknutí nahrávané sekvence jedním tlačítkem
    • Méně přehledné uživatelské rozhraní, avšak kameru stačí nastavit pouze jednou
    • Malá výdrž akumulátoru

Kamera po dvou letech používání přestala kvůli baterii fungovat. Po opravě v rámci reklamace se zdá být výdrž baterie delší než po koupi. Je možné, že výrobce už používá akumulátor s větší kapacitou. Doporučuji zapnout automatické vypnutí v případě, že vaše zásuvka po zhasnutí motoru nenapájí. Kamera natáčí za tmy opravdu skvěle. Nahradil jsem ji na pár jízd Action Cam od Sony, která i přes dobrý senzor nenahrává za tmy tak ostře jako tato kamerka.

• Dobrý obraz
    • Po roce baterka KO. I když je připojena k napájení, při startu vozidla se kamera zapne jen někdy. Tedy většinou jste bez záznamu. Potřeboval jsem záznam z jedné kolize a zjistil jsem, že poslední záznam na kartě je cca 3 měsíce starý a nové se neukládají. Na stránkách distributora se honosí skvělým servisem a podporou, neodpovídají však na zprávy. Na stránkách je k dispozici více než rok starý firmware.

Ne niky více

• Kvalita záznamu
    • Vzhled
    • Vnitřní baterie - hodinu funguje mimo auto
    • Kvalitní zvuk
    • Dlouhý kabel
    • Obal
    • Pevný úchyt

Dlouho jsem vybíral mezi několika druhy. Kamera je v češtině, srozumitelné menu, obsahuje dlouhý kabel a i obal.
    Kvalita záznamu super, i v noci. Dobře čitelné SPZ. Nahrává do smyčky 1, 2, 3, 4 a 5 minut, což v nejlepší kvalitě je 500MB při 5 minutách záznamu. Mám to tak nastavené a vyhovuje. Mám ji půl roku a jsem absolutně spokojen. Měl jsem v ruce několik krámů, ale je fakt lepší si připlatit. Už jsem měl konflikt s ochránci a pomohla mě odvrátit pokutu. Takže ve výsledku už ji mám zaplacenou. Pokud někdo váháte mezi touto a jinou, nemusíte se bát. Udělal jsem dobře a 3 známí si ji koupili také. Nikdo z nich si nestěžoval.
    Některé recenze mě připadají až skoro vymyšlené. Auto mě stojí i týden v garáži a baterie ukazuje skoro 100%, tak nechápu recenzi o vybití a následné změny data. Asi chyba výrobku, ale který výrobek nemá zmetky. Od toho je záruka.
    Veškeré negativní recenze se mě nedotkli, tak asi mám štěstí. Ale to už je fuk, neboť už je zaplacená.
    Tak rozhodujte!!

• Dobrá kvalita obrazu
    • Často se stává, že záznamy nejsou k dispozici - ZÁSADNÍ NEDOSTATEK!!!! Tato chyba vzniká zřejmě z následujícího důvodu. Kamera má standardní funkci takovou, že při zaplnění kapacity paměťové karty odmazává nejstarší záznamy. Pokud je karta zaplněna (což je standardní stav při běžném používání), dojde k vybití baterky (například pokud auto delší dobu stojí, nebo v zimě) a následně se kamera znovu zapne (například při nastartování), nastaví se nesprávné datum a čas (například 2 roky zpátky). Následně pořízené záznamy již mají nastaveno toto nesprávné staré datum a vzhledem k zaplnění karty jsou automaticky smazány. Na kartě pak zůstávají stále stejné starší záznamy a nové se vždy odmažou. ZÁSADNÍ NEDOSTATEK zásadně bránící používání!!!

NEDOPORUČUJI

• , zakoupeno v SOFTCOM.cz

• - kameru jsem si vybral podle deklarovaných parametrů

• , zakoupeno v ALFA.cz

• Velmi slušná kvalita obrazu i v noci
    • Spolehlivá, není potřeba se o ní starat, dělá co má v zimě v -20°C i v létě při 40°C
    • Není třeba po usednutí do auta nic nastavovat, po zapojení začne sama hned nahrávat
    • Balení obsahuje dostatečně dlouhý kabel pro protažení pod čalouněním a obložením palubní desky
    • Celkem přehledné menu v češtině
    • Mohla by být menší a nenápadnější (např. zbytečný stříbrný ozdobný rámeček okolo objektivu)
    • Při častém odpojování a zapojování začne mít USB špatný kontakt, bude fungovat jen v určité poloze apod.
    • Hodila by se i podpora pro větší než 32GB kartu

Cel-tec E07 sám používám skoro dva roky a nikdy jsem neměl žádný problém. Kromě toho, že jsem natočil jednu nehodu a záznam použil při komunikaci s pojišťovnou, natočím každou chvíli i spoustu zajímavých nejen dopravních situací.

Defaultně ukládá 5 minut dlouhé videosoubory o velikosti cca. 500MB, kdy při zaplnění karty automaticky odmazává ty nejstarší v nekonečné smyčce.

Při zaznamenání nečeho zajímavého lze stiskem jediného tlačítka záznam uzamknout, aby nebyl přepsán.

• Obraz, kvalita, vzhled
    • -

Dlouho jsem vybíral, ale nakonec jsem vybral dobře. Po měsíci běhu je opravdu super, čisté video, dobré fotky. Výhoda vložené baterie, která vydrží přes hodinu mimo auto. Kvalita výrobku je znát už od pohledu, žádný levný čínský výlisek, jak je vidět u Vietnamců. Všichni víme, že skoro vše se dělá v číně, ale záleží, pro koho se to vyrábí. Osobně nejsem zklamaný a všem známým jsem jí doporučil. Kdo váhá a líbí se mu opravdu nemusí mít strach. Doporučuji proto všem.

• , zakoupeno v ALFA.cz

• Funkce kvalita videa
    • trochu levnější by neuškodilo

poměr cena - výkon