CEL-TEC E08 GPS

• funguje bez problémů

• jednoduché ovládání,široký záběr snímání
    • níc

kameru jsem si vybral podle recenze na netu-starší model 07
    používám 14 dní,další výhodu vidím v jednoduchém nandání a sundání z držáku.Ještě nemám vyzkoušeno v noci mimo město.

• , zakoupeno v Auta-kamery.cz

1920 x 1080
Wi-Fi
Kapacita baterie
400 mAh

Moderní palubní kamera elegantního designu, která má všechny přednosti, které profesionální řidič od palubní kamery očekává.

OSTRÝ OBRAZ
Díky vysokému FULL HD rozlišení a kvalitnímu senzoru není problém ze záznamu CEL-TEC E08 vyčíst SPZ viníka nehody či dopravního přestupku! Špičkový obraz však využijete také pro záznam vašich nevšedních cest. Záběry z E08 pak můžete doplnit snímky a zážitky z dovolené.

NOČNÍ ZÁZNAM
Cel-Tec E08 má výborný obraz také v noci - kamera zachytí scénu dokonce i pokud je jediným osvětlením světlomet automobilu. Tomu napomáhá také funkce WDR, díky které se kamera lépe vypořádá se záběry za špatných světelných podmínek.

ŠIROKÝ ÚHEL ZÁBĚRU
Široký úhel záběru 170° zachytí celou scénu před vozidlem. Zraku E08 tak neunikne ani dění v protisměru.

GPS MODUL
Kamera E08 GPS obsahuje v balení GPS modul, která je na 1,5m dlouhém kabelu. Součástí balení je i speciální software pro přehrávání videí, kde je integrovaná i Google mapa. Kromě zobrazení pozice automobilu program ukazuje i míru přetížení, rychlost a směr.

ZÁZNAM DO SMYČKY
Díky záznamu do smyčky odpadá věčná starost o zaplnění paměti. Jakmile totiž k zaplnění microSD karty dojde, kamera začne automaticky přepisovat nejstarší záznamy aktuálními (délku záznamu lze nastavit na 2, 3 nebo 5 minut).

SNADNÉ UCHYCENÍ
Snadné uchycení na čelní sklo přísavkou (ideálně za zpětné zrcátko) s možností natáčení kamery do stran.

Kamera se do držáku jednoduše zasune. Na čelním skle tak po ukončení jízdy můžete zanechat pouze přísavku a kameru uschovat, aby nepoutala zbytečnou pozornost.

VYPNUTÍ MIKROFONU
Užitečná je také volba vypnutí mikrofonu pro větší diskrétnost, lze ji nastavit jak v menu (trvale), tak použitím tlačítka jako rychlou volbu a to i během probíhajícího záznamu.

VESTAVĚNÁ BATERIE
Kamera pracuje i bez externího napájení na vestavěnou baterii - cca 1h. V případě nehody je tedy možné  vyjmout kameru z držáku a nafotit nebo pořídit video vzniklé situace i z jiných úhlů pro pozdější důkazní řízení.

G-SENZOR
G-senzor reaguje na prudký pohyb kamery (např. náraz do automobilu). Pokud senzor takový pohyb zaznamená, spustí nahrávání a záznam uzamkne proti přesání. V případě již probíhajícího záznamu, tento záznam uzamkne proti přepsání. Záznam z nehody tak zůstane chráněný proti přepisování při zapnuté funkci nahrávání do smyčky. Probíhající záznam lze také uzamknout jednoduše stiskem tlačítka.

DETEKCE POHYBU
Tato funkce nalezne využití například během stání na parkovišti u obchodního domu – při pohybu před vozidlem kamera spustí záznam a natočí tak případné poškození vozidla apod.

SPRÁVCE SOUBORŮ
Samozřejmostí je správce souborů: fotografie i videosoubory lze prohlížet, uzamykat, mazat atd.

HDMI KONEKTOR
Díky vestavěnému HDMI konektoru lze soubory přehrávat z kamery rovnou na TV nebo lepším monitoru bez použití PC.

Palubní kamera CEL-TEC E08 nabízí i celou řadu nastavení pro zdatnější uživatele: vyvážení bílé, nastavení expozice atd. Společně s manuálem zvládne nastavení skutečně každý. Praktické volby v nastavení: záznam do smyčky, vypnutí displeje po 3min, spuštění a vypnutí záznamy po nastartování automobilu. Kromě nastavení data a času může být vhodné pro konkrétní kameru nastavit i SPZ vozidla, v němž je nainstalována - bude zobrazena přímo v obraze videa. (firemní či policejní automobily).

Kamera E08 je vybavena funkcí přiblížení - 4x digitální zoom. Čočka je složená ze 6 skel. Kamera využívá pokročilý chipset Novatek, který ukládá soubory do moderního  kontejneru MOV a videa komprimuje nejsofistikovanějším standardem H.264.

• Absolutně nic.
    • Nedopouručuji, nespolehlivý nefunkční výrobek.

Naprosto nepovedený výrobek. Kameru jsem po počátečních problémech reklamoval. „Vyreklamovaná“ nová kamera se zdála být již funkční. Bohužel jenom zdála… V momentě kdy jsem potřeboval záznam, jsem zjistil že nenahrává celé sekvence. Opět nefunguje tlačítkové ovládání. Nakonec se kamera „zacyklila“ v zapínání úvodního obrazovky a při pokusu o restart již nenaběhla vůbec.
    Opravdu teď si mohu dovolit říci že je to neskutečný šmejd který neslouží svému účelu. Snad pokud někdo chce utratit několik tisíc, rozčilovat se a ztrácet čas reklamací tak bych kameru doporučil.
    Této značce již prostě nevěřím a nikdy více si jí nekoupím.

• , zakoupeno v LevneELEKTRO.CZ

• funguje bez problémů

• Obraz
    • Piskani u zaznamu
    • Nenahrava
    • Nekvalitni tlacitka

Nekdy mi nenahraje zaznam a nekdy se k zaznamu prida i dalsi zvuk. Nechapu proc vyrobce nedoporucuje kartu Kingston, protoze zavada se projevuje vsude. Ani mi nechteji uznat reklamaci. Pry u nich vse funguje dobre. No u me ne. Kamera stala hodne penez a to je jak kdybych vyhodil penize z okna. Puvodne jsem myslel, ze je to zmetek, ale kdyz na to tady koukam, tak s timto vyrobkem jsou problemy. Kameru si nekupujte.

• Výrobcem udávané parametry.
    • Nefunguje tak jak má.
    • Tlačítka ovládání by mohla mít lepší chod.
    • Integrovaná baterie která nelze vyjmout.
    • Pouze 32GB záznamové médium.
    • Výrobce nedoporučuje kartu Kingstom.

Předpokládal jsem že pokud si koupím kameru těchto parametrů bude vše bez problémů. Bohužel jsem se zklamal, doslova bych řekl „zadarmo drahé“.
    První věc která mne zarazila tak že jsem si ke kameře koupil zrovna disk Kingstom aniž bych to věděl že tato karta se podle výrobce ke kameře údajně nehodí. Nevím tedy proč to výrobce neuvádí dopředu, mohl jsem si takto ušetřit čas a peníze. Konkrétně se jednalo o disk 32GB s rychlostí 10MB/sec.
    Po připojení a zapnutí se kamera rozeběhla, ovšem cca do minuty od začátku se začal obraz sekat, pak to zamrzlo. Takto opakovaně vždy po spuštění kamery, nikdy nenahrála více jak minutu záznamu.
    Nijak jsem to neřešil a to z důvodu že jsem použil výrobcem nedoporučenou kartu Kingstom.
    V domnění že chyba je na mé straně jsem koupil novou kartu dokonce s rychlostí 90MB/sec. Ani s touto kartou kamera nefungovala déle než cca minutu. Zkusil jsem tedy reset kamery. Po resetu začala fungovat normálně, po dalším zapnutí se problém objevil znovu. Zkoušel jsem další reset a obnovení tovární nastavení, nepomohlo nic. Krom toho pokud se kamera takto zasekne v záznamu, tak se objevují další závady: nereagují tlačítka, na kameře se objeví hlášení shut down a přitom se sama nevypne ani po delší době.
    Je možné že jsem štěstí zrovna na zmetek, ovšem díky recenzím ostatních to vypadá že tento výrobek je problematický.

• pěkný obraz
    • elegantní design
    • GPS modul
    • nenahraje záznam

Dlouho jsem vybíral novou kameru. Chtěl jsem GPS modul a pěkný obraz. Ze všech nabízených kamer mi takhle přišla jako velmi dobrá a tak jsem si ji rozhodl koupit. To jsem ovšem nečekal, že s tím budou takové problémy. Kameru jsem si koupil v Alze ve druhé polovině března 2016. Asi po 3 dnech jsem zjistil, že nahrávka se nahrává s chrastivým zvukem – byl vadný mikrofon. Kameru mi vyměnili za novou. V polovině dubna se začala projevovat další závada. Když jsem připojil autonabíječku, videozáznam doprovázel další zvuk. Tentokrát úplně jiný než při první závadě. Další zvuk by mi tak nevadil, jenže kamera občas při jízdě sama přestala nahrávat. Proběhla další reklamace, kdy jsem psal i výrobci mail a popsal problém. Po neuznané reklamaci proběhla třetí reklamace, kdy se zjistilo, že by kamera mohla mít problémy s MicroSD kartou značky Kingston. Investoval jsem do drahé karty značky A-Data a výsledek? V podstatě stejný, zvuk je lepší, ale občas se další zvuk v nahrávce objeví. Ovšem problém s nahráváním záznamu nepřestaly, kamera záznam nenahraje. Ještě se mi nestalo, aby nahrála celý záznam jízdy. Dost velký problém u kamery, která má sloužit jako černá skříňka. Autonabíječka jde i špatně zastrčit do zásuvky automobilu. Nyní je červen a závada není vyřešená. Budu znova reklamovat a pokud závadu výrobce neuzná, obrátím se na soudního znalce a obchodní inspekci. Kamera se nedá používat, v podstatě jsem vyhodil peníze z okna. Kdyby byl jen první kus vadný a po výměně by se závada neobjevila, hodnotil bych kameru jinak. Je vadná a rozhodně nedoporučuji. Už bych si od výrobce nic nekoupil. Je to krám!

• kvalitní obraz, dobrá reakce kamery na přechody z tunelu na slunce apod.
    • jednoduché ovládání
    • gps jednotka funkční, po zahájení jízdy se chytala poměrně rychle
    • instalace dodaného softwaru velmi jednoduchá, prohlížení videa s trasou je překvapivě komfortní, dobře funguje použití kamery jako externí disk přes usb kabel, jak s PC, tak s televizí, kartu z kamery jsem vyndal jen jednou (viz závěr recenze)
    • technická podpora na vysoké úrovni (je to o lidech)
    • po vybalení z krabice energie baterky na nule - a teď nevíte jak začít: a)běžet to dát nabít do auta s adaptérem z příslušenství, b) dát nabíjet s nabíječkou od mobilu, c) připojit na USB port počítače (a tím nabíjet)
    • během jízdy není na displeji kamery ukazována okamžitá rychlost (a ani žádné GPS údaje), toto uvidíte až na PC. Ani na PC jsem nerozchodil graf s hodnotami G-senzoru, ani nadmořskou výšku
    • baterka není vyjímací (ať někdo napíše recenzi po 2 letech a řekne, zda funguje apod.)
    • kamera obslouží maximálně jednu kartu o kapacitě 32GB, což se mi zdá už dnes (V/2016) málo, celou cestu z Prahy na Jadran nenahraju
    • ve specifikacích je uvedena povolená provozní teplota do +50st.C, ale kamera má možnost parkovacího módu s detekcí pohybu (nestihl jsem vyzkoušet)... tedy v létě v poledne je to parkovací mód jen pro podzemní parkoviště, ostatně i manuálem doporučované umístění GPS jednotky (volitelně) na palubní desku se mi zdá z hlediska teploty v létě dosahované na palubní desce rizikové
    • teď ještě něco z parametrů (je dobré to vědět, ale nelze si stěžovat): není WIFI, není dotykový displej, nelze fotit během natáčení videa
    • nakonec jsem kameru vrátil prodejci ve 14denní lhůtě, protože se mi párkrát zaseklo nahrávání, naposled jsem zkoušel nahrávat na vnitřní baterii s kamerou položenou na stole, po půl hodině byl na displeji kamery zaseklý obraz s 3 svislými pruhy, nahrálo se 10 min. (5 souborů po 2 minutách), 6. soubor poškozený, VLC přehrávač jsem musel ukončit přes správce úloh.

Kdybych neměl smůlu na vadný kus, asi bych výrobek doporučoval, ono je všechno kompromisem mezi vlastnostmi (parametry) a cenou, tady by převažoval fakt dobrý obraz. Doporučuju kouknout na Youtube na testovací videa kamer 2 3 roky zpět. Pokud se týče reklamace, jak u prodejce (Alza), tak u dovozce (Cel-tec) jsem se shledal se solidním jednáním. Myslím, že cena odpovídá kvalitě (parametrům). No trochu váhám, ale snad jo.:)

• jednoduché ovládání,široký záběr snímání
    • níc

kameru jsem si vybral podle recenze na netu-starší model 07

• Zvažuji nákup

Zvažuji koupi "černé skříňky" do os. auta pro manželku (každodenní dojíždění do práce). Na velmi pozitivní diskuzi Heuréky uvádíte možnost shlédnutí videa v plné kvalitě - prosím o odkazy na tato videa.
    Dále by mě zajímalo, jaký je rozdíl (kromě GPS a úhlu záběru) mezi kamerami Cel-Tec E07a Cel-Tec E08. Je optika a kvalita záznamu totožná? Je rozdíl v držáku (každodenní vkládání kamery do držáku)? Dále si neumím představit kromě každodenního nacvaknutí do držáku a zapojení napáj. kabelu ještě další kabel a to od externí GPS, který má dělku 1m. Kde se dá umístit? Nechat ho viset dolů k palubce se mi nejeví jako nejlepší řešení.
    Bude to naše první kamera, tak si dáváme záležet na výběru, nákup budeme realizovat určitě ve vašem eshopu.
    Dále mě zajímá zda pro plynulý záznam bude vyhovovat některá z těchto vysokorychlkostních karet, které z důvodu možné poruchovosti a snadnější vyřízení záruky budu kupovat v místě bydliště:

A-Data micro SDHC Premier 32GB UHS-I class 10

Kingston micro SDHC 32GB UHS-I class 10