Mio MiVue 785

• hlášení radarů
    • přehledné menu
    • intuitivní ovládání
    • pěkný obraz

Měl jsem už několik autokamer, ale tahle je díky pěknému obrazu, dotykovému displeji a snadnému nastavení bezkonkurenční.

Dobrý den, děkujeme za zpětnou vazbu,
    budete-li mít případné dotazy, položte je zde na Heuréka Poradně, případně se můžete obrátit na naši zákaznickou péči na českých Facebook stránkách: https://www.facebook.com/MioCZSK/ .

• , zakoupeno v MALL.CZ

Používám týden, což je málo na vlastní poznatky. Při rozhodování mi hodně pomohlo video uvedené výše od uživatele JeezyJ. Obraz je kvalitní, a to je pro mně hlavní. Kameru jsem kupovala spolu se zadní kamerou. Chtěla jsem také využívat funkci Parkování. Ale bohužel je nutné kameru připojit jiným způsobem než do zapalovače - je nutno dokoupit další kabel v ceně kolem 900 Kč a ten zapojit do baterie. Tak funkci popisuje výrobce v uživatelské příručce, kterou je třeba si stáhnout. Mám hybridní vůz a tento způsob dobíjení kamery není dle servisních techniků pro tato auta vhodný.

Dobrý den, děkujeme za zpětnou vazbu,
    Ano, Mio na rozdíl od konkurence opravdu nespoléhá u Parking režimu pouze na vnitřní nouzovou baterii autokamery, ale má vlastní řešení, Mio MiVue SmartBox II, který napájí autokameru během Parking režimu, rozpozná správně, kdy je auto vypnuté, a zároveň chrání startovací baterii vozu proti podvybití.
    Připojení je vhodné i u hybridního vozu, zejména je důležité vědět, že SmartBox chrání i startovací autobaterii vozu a její podvybití. Záleží ovšem na zkušenostech automechanika.
    V případě potřeby se, prosíme, obraťte na naši zákaznickou péči na českých FACEBOOK stránkách: https://www.facebook.com/MioCZSK/ .

• Má češtinu
    • Trochu nejasná obrazovka

Produkt jinak dobrý,přehledný

Menu v češtině
G-senzor
GPS modul

Moderní design a vysoká kvalita zpracování kamery do auta MIO MiVue 785 GPS, Full HD záznam – 1080p při 30 fps, H.264 technologie zajišťující vysoce kvalitní video při menší velikosti souboru, sSkleněná optika F2.0 pro skvělé snímky i v šeru a ve tmě, záznamový úhel 140°, 2,7" dotyková obrazovka, zobrazení trasy na Google mapách, 3 osý G- senzor, upozornění na rychlostní radary s bezplatnou aktualizací, automatické nahrávání a fotografický režim i detekce nehody, malý držák na sklo otočný o 360°, slot pro MicroSD kartu až do kapacity 128 GB (až pro 20 hodin nepřetržitého nahrávaní), rychlostní alarm.

• , zakoupeno v CZC.cz

• přehledné menu
    • intuitivní ovládání
    • pěkný obraz

Děkujeme, tým Mio

• Jak nainstalovat přední a zadní autokameru MIO do interiéru auta? Podívejte se na návodné videjko MIO s propojením dvou kamer, přepínáním obrazů přímo na obrazovce (výborné při couvání) a a také s analýzou jejich nahrávek v programu MiVue Manager!

Zobrazit video recenzi

• Autokamera Mio MiVue 785 Touch zaujme dotykovým displejem, GPS, radary, kvalitním záznamem díky Sony Exmor senzoru a upozorněním na vzdálenost od ostatních aut (ADAS systém, Stop&Go a další). Režim Parking samozřejmostí!

• Má češtinu
    • Trochu nejasná obrazovka

Produkt jinak dobrý,přehledný

• , zakoupeno v Electro World

• kvalitní video
    • jednoduché ovládání
    • možnost napojit zadní kameru
    • pevný držák

Děkujeme, tým Mio

• Kompletní test a ukázka této autokamery.

• kvalita obrazu
    • Pevný stabilní držák
    • Dlouhý napájecí kabel

Když vidím obraz z kamery, myslím že úhel snímání 140° je naprosto dostačující, větší úhel už asi bude hodně deformovat okraje obrazu.

Dobrý den, děkujeme za zpětnou vazbu,
    Máte pravdu, že úhel záběru, který uvádíme, není jen papírový, ale reálný, zákazník tedy dostane to, co píšeme. Není to totéž, když konkurence uvede 170°, a ve skutečnosti zákazník získá jen 135° apod. Proto je pravdou, že i námi uváděný parametr 140° šířky úhlu záběru pak plně dostačuje.

• , zakoupeno v Electro World

• Kamera je poměrně malá, manipulace s ní je pohodlná. Záznam je kvalitní, odpovídá FullHD, SPZ a tabule kolem dobře čitelné. Trochu větší světelnost objektivu je pozitivně znát za horších světelných podmínek. Citlivost GPS je velice dobrá, během chvilky se pozice fixuje i v uzavřené místnosti a nevypadává. Dotykový displej je výhodný, jednoduché přidávání radaru na cestě nebo uložení aktuální nahrávky do "Událostí". Ze záznamu je vidět, že G-senzory jsou citlivé (dá se i nastavit), funkci parkování jsem ale nevyzkoušel. SD karta 128GB zajistí dostatečný mnohahodinový záznam (je třeba ověřit použitelnost konkrétní značky). Všechny deklarované vlastnosti jsou funkční, jejich použití je ale diskutabilní.

Zaznám zvuku byl při přehrávání přímo ze zařízení trhaný, přes PC však byl v pořádku. Spravila to výměna firmware. Po výměně firmware zas přestaly fungovat spolehlivě jiné funkce, jako např. připomenutí zapnutí světel (všechny hlášky jsou v angličtině). Funkce sledování jízdy v pruzích je nepoužitelná, reaguje i na podélnou čáru asfaltu po opravě silnice. Kdo však jezdí převážně po dálnici v pravém pruhu, může to být k užitku. Umístěním kamery na čelní sklo mírně pod zpětné zrcátko (Octavia 2)se nedosáhne dostatečně širokého záběru (přes celé čelní sklo - od sloupku ke sloupku), širší objektiv by mohl zase více zkreslovat - rybí oko. Konektor pro napájení mohl být dnes univerzálnější MicroUSB místo MiniUSB. Není HDMI výstup, jen přes společný Jack (audio i video). Kvalita fotek mizerná, 2MP CMOS sensor je dobrý akorát pro nahrávání. Navíc vzhledem k tomu, že po odpojení napájení se kamera cca do 15 s vypne, není šance ji jako foťák při nehodě použít.
    Možná by stejnou službu mohl zajistit mobilní telefon s lepším objektivem a nahráváním. APK např.pro Android pro nahrávání ve smyčce existuje.

Dobrý den, děkujeme za zpětnou vazbu,
    Výměnou firmware za nový určitě nelze přijít o jakékoliv funkce, buď tedy došlo ke změně nastavení, nebo je třeba kontaktovat zákaznickou péči (kontakt níže) nebo tech. servis. Případně nejdříve zkusit tovární nastavení a pak znovu nový firmware.
    Trhaný zvuk (ne při nahrávání, ale při zkouknutí záznamu) navíc zřejmě nebude firmwarem, ale tím, že přehráváte a natáčíte zároveň. Určitě je lepší záznamy si prohlížet i na větší obrazovce (viz program výrobce MiVue Manager pro PC).
    Funkce ADAS jízdy v pruzích je opravdu přesnější než u konkurence, nicméně je opravdu vhodná na delší tratě a dálnice, nikoliv na okresky, nebo dokonce do města. Je třeba si to přenastavit.
    Šířka úhlu záběru 140° opravdu obsáhne celý prostor auta a čelní sklo, je třeba správně nastavit autokameru tam, kde má být, při úvodní kalibraci. Navíc náš úhel záběru opravdu sedí, nejde jen o papírovou či teoretickou hodnotu.
    Kvalita fotografií odpovídá kvalitě účelového zařízení - autokamery, kdy je třeba zachytit nehodu, a nikoliv ji srovnávat s telefonem či fotoaparátem. Fotografie z toho jsou dokumentační a jsou v postačující kvalitě a velikosti pro snadné zasílání přes mobilní data, často ve větší kvalitě, než u řady jiných značek autokamer.
    Autokamera se automaticky vypne, ale lze ji samozřejmě znovu zapnout, zejména pro případ událostí na silnici, a ty pak vyfotit nebo natočit, funguje pak od 3-15 minut, dle využívání. Není tedy pravdou, že ji nelze k tomuto účelu použít, jak píšete, spíše je třeba si lépe přečíst manuál.
    Stejnou službu určitě laciný mobilní telefon neumožní, jelikož nemá potřebné parametry pro tyto účely - výdrž, šířka úhlu záběru, spolehlivé natáčení do smyčky (žádná appka to nezajistí), natož pak radary a další potřebné funkce pro spolehlivé natáčení SPZ atd.
    Děkujeme, tým Mio

• , zakoupeno v Extreme Digital Zrt.

• výborný obraz
    • jednoduchá instalace