Sencor SCR 2100

Micro SD
Kapacita baterie
300 mAh

• , zakoupeno v CZC.cz

• Zatím šlape dobře, ale SPZ za jízdy jedině 2 metry za autem. Na záznam provozu dostačující.
    • Za ty prachy Spokojenost
    • Uchycenī kamery v držáku, chce to hodně citu a opatrnosti. Mohlo být pevnější.

velmi dobré zboží

• , zakoupeno v ExaSoft.cz

• Dobrá přísavka, jde snadno přemístit do jiného auta.

Ani při nastavení nejvyšší kvalita HD nejdou přečíst SPZ ani ve dne v noci už vůbec, nezapíná při pohybu ani G senzor při nárazu(snad kdyby na parkovišti otočili auto na střechu)Pokud Vám stačí,, že kamera zaznamená, že jedete od někud někam, pak za ty peníze dobrý. Bohužel Škodovka má zásuvku stále pod proudem, tak se musí stále vytahovat, protože pohybové čidlo jí nezapne.

Menu v češtině
Podporované paměťové karty
Micro SD
Kapacita baterie
300 mAh

Kamera do auta v tenkém ocelovém těle se 120° pozorovacím úhlem s IR osvětlením, LCD displejem 2,7", G senzorem, parkovacím asistentem a detekcí pohybu.

Tenké ocelové tělo
120° pozorovací úhel s IR osvětlením
G senzor
Displej: 2,7" LCD
Parkovací asistent
Detekce pohybu

Rozlišení video:
1920×1080 (16:9),24 obr/s, AVI (MJPEG)
1440×1080 (4:3), 30 obr/s, AVI (MJPEG)
1280×720 (16:9), 30 obr/s, AVI (MJPEG)
640×480 (4:3), 30 obr/s, AVI (MJPEG)

Foto:
1,3 MPx, JPEG (Upscale 12M, 10M, 8M, 5M, 3M)

Další:
Vícejazyčné OSD
Úložiště: MicroSD karta až do 32 GB (není součástí balení)

Baterie: zabudovaná 3,7 V / 300 mAh Li-ion
Mini USB port, HDMI port
Rozměry: 87 x 53 x 29 mm
Přílušenství: držák do auta, autonabíječka, USB kabel, návod k použití

Dokumenty

3zákazníci nedoporučují produkt

• Za ty prachy Spokojenost

velmi dobré zboží

• Kvalita obrazu vzhledem k ceně
    • Češina
    • Baterie
    • Uchycení v autě
    • Možnost uzamčení záznamu

Autokameru jsem vybíral opravdu dlouho podle různých parametrů a ukázek záznamů na youtube. Nakonec jsem vybral tuto a jsem přesvědčen, že v poměru cena/výkon nemá konkurenci.

V jedné recenzi je zde zmíněno, že má kamera špatnou kvalitu obrazu. Tomuto uživateli bych vzkázal, ať si koupí kameru za 2500 Kč a ne za 990 Kč. V kategorii do 1000 Kč má podle mě tato kamera nejlepší obraz a SPZ se dají přečíst u souběžně jedoucích aut před vámi nebo ve vedlejším pruhu.

Další výtka, která mě od koupě i trochu odrazovala, jsou stížnosti na držák a uchycení kamery. Rád bych i tuto stížnost vyvrátil. Ano, při prvním přichycení kamery do držáku jsem nadával, ale je to pouze o zvyku. Nyní bez problémů sundavám kameru po každé jízdě. Zároveň přísavka drží na skle pevně od prvního přichycení. A opět, pohodlné magnetické uchycení mají pouze kamery za cca 3500 Kč a výše.

Je pro mě tedy překvapením zdejší poměrně nízké hodnocení. Já jsem naprosto spokojen a v rodině už tuto kameru máme ve dvou autech. Budu rád, pokud tato recenze někomu usnadní vybírání autokamery v ceně kolem 1000 Kč na běžné používání.

• , zakoupeno v ExaSoft.cz

• Dobrá přísavka, jde snadno přemístit do jiného auta.

• , zakoupeno v MALL.CZ

• Má přesně to co potřebuji. Nastartuji a zapne se, vypnu auto, vypne se. Navíc při manipulaci s autem se sama zapne, takže můžete vidět teoreticky kdo vám "spadl" na auto, kdo do něj naboural když stálo atd.

• Přes den docela pěkné video.
    • V noci nenahrává a vypíná se kamera je tam moc slabý senzor pohybu .

Kameru nebrat !!! Řešil jsme to i ze servisem Sencor kde proběhla druhá reklamace na to že kamera nenahrává v noci a sama se vypíná i při manuálním spuštění . Reakce technika - kamera je taková od výroby prostě není tak kvalitní a pokud chci ať kamera nahrává i v noci mám si koupit dražší a kvalitnější kameru . Takže za mě rozhodně nedoporučuji .

• Vzhled, cena, "Již značka"
    • Kvalita provedení a spolehlivost přístroje. Kvalita záznamu.

Při zakoupení kamery jsem zjistil, že má stejné rozhraní a software jako kamera Truecam A3. Po cca roce používání konstatuji, že má i podobné mouchy. Sama se přenastavuje, neustále nesouhlasí datum, nebo čas. Následně přestala nahrávat smyčky, což jsem vyřešil tím, že jsem jí vrátil do továrního nastavení. Nyní mi funguje pouze na nejnižší rozlišení, což je asi tak stejně kvalitní jako krasohled, nebo omalovánky. Když jsem viděl záznámy z kamer jiných značek a cenových relací, zakoupím příště určitě jiný model. Pokud vám někdo nedá přednost a bude se vymlouvat, tak záznam snad postačí, ale jinak je to vážně bída. V noci absolutně nepoužitelná.

• super cena
    • hezký vzhled
    • 100 % spokojenost super kvalita za tyto peníze

• Kovové tělo
    • Přijatelné rozměry - nepřekáží
    • Automatické/manuální zapnutí
    • G senzor
    • Detekce pohybu
    • Zaostření nekonečno - neostří na kapky vody a nečistoty na skle
    • Dlouhý napájecí kabel 12V
    • Mnoho možností nastavení - citlivosti senzorů, ...
    • Nahrávaný zvuk je kvalitní
    • Možnost vypnutí zvuku během nahrávaní
    • Funkce úsporného režimu displeje
    • Kvalita záznamu neodpovídá Full HD, ale je přijatelná - při dobrých světelných podmínkách dobrá čitelnost SPZ i dopravních značek
    • Nízké snímková frekvence, pouze 24 fps při nejvyšší kvalitě záznamu - jde poznat zejména v noci, kdy je obraz trhavý
    • Kvalita pořízených fotek velice špatná
    • Úhel záběru jen 120°
    • IR přisvícení se dá považovat za nefunkční - obraz v noci nezlepší
    • Velice obtížná montáž/demontáž kamery na držák
    • Obtížné vyjmutí SD karty

Dlouho jsem vybíral, kterou kameru koupit. Nakonec jsem vybral tuto. Mé kritéria byly nízká pořizovací cena a kvalitní záznam. Na tuto kameru však moc recenzí nebylo, ale i přesto jsem se pro ní rozhodl. Kvalita záznamu společně se snímkovou frekvencí mě docela zklamalo, ale dá se to (SPZ i dopravní značky jdou během dne přečíst, v noci ale ne). IR přisvícení jako by tam ani nebylo. Zaostření na nekonečno je velká výhoda, nemusím hlídat jestli náhodou není sklo před kamerou znečištěné a nezaostřuje na blízko - s tím mají problémy právě i ty dražší kamery. Držák na skle dobře drží, ale upevňování kamery do něj je velice obtížné, stejně tak i vytahování SD karty. Kamera se vleze za zpětné zrcátko takže nepřekáží. Napájecí kabel je dost dlouhý a natáhnete jej kamkoliv. Úsporný režim displeje zajistí automatické vypnutí displeje po určitém čase, který si můžete i nastavit, a nedochází tak ke strhávání pozornosti řidiče, nebo oslňování během jízdy v noci.
    Detekce pohybu je špatně vyřešená - kamera se má zapnout a začít nahrávat pokud zaznamená pohyb v zorném poli kamery. To mi nefungovalo, a hlavně, detekce pohybu mi kolikrát vypnula nahrávaní během jízdy - asi nerozpoznala pohyb vozidla. Po vypnutí této funkce kamera funguje jak má.
    Celkově kameru hodnotím dobře a jako levnou variantu doporučuji.

• , zakoupeno v CZC.cz

• Poměr cena - výkon. Pěkný obraz, (zkoušel jsem pouze ve dne) HDMI, AVI, JPEG. Malé rozměry a české menu.
    • Upínání kamery k držáku působí křehce. Nevím jak dlouho vydrží.

Celkově produkt doporučuji. V dané cenové kategorii ale nelze počítat se špičkovým full HD obrazem.