TrueCam A7

Palubní kamera je klíčovým nástrojem pro řešení sporů při dopravních nehodách či jiných nepříjemných situacích. TrueCam A7 navíc nabízí širokoúhlé FullHD+ rozlišení, takže vám na záznamu ukáže i detaily, kterých jste si při jízdě nevšimli. Kromě toho jistě oceníte i GPS modul, který vám poskytne informace o přesném místě, kde se událost stala. Dokáže vás také upozornit na překročení povolené rychlosti, a to i v zahraničí, kde se pravidla mohou lišit. Nemusíte se bát, že by ve vaší kameře došla paměť, automaticky totiž maže nejstarší nahrávky, aby bylo vždy dostatek místa pro nové.

Nekompromisní počet detailů

U videí, která mají sloužit jako důkazní materiál, by měl každý požadovat co nejvyšší kvalitu. TrueCam A7 tomuto požadavku s rezervou vyhovuje svým detailním rozlišením Full HD, díky němuž uvidíte i drobné detaily, jaké jsou SPZ či tváře účastníků nehody. Díky výborné světelnosti snímače dokonce i v noci.

Menu v češtině
G-senzor

• , zakoupeno v www.SpionSvet.cz

měl jsem A5 která se jaksi porouchala a nevím zdali půjde opravit, tak jsem zakoupil A7S. A5ka fungovala suprově . V tomto obchodě byla cena nejlepší.Děkuji

• , zakoupeno v Oleje-aditiva.cz

• nevím

Menu v češtině
G-senzor

Informace navíc

Oproti jiným autokamerám se model A5 může pochlubit vestavěným GPS modulem, který do záznamu přidá mnoho užitečných informací navíc. Kromě přesné lokace případné nehody lze zobrazit i rychlost nebo ujetou trasu, což se hodí např. při výpočtu spotřeby automobilu.
Informace navíc

Bez zbytečných pokut

Autokamera je schopná hlídat maximální povolenou rychlost v daném úseku a upozornit vás při jejím překročení. Unikátní je pravidelně aktualizovaná databáze rychlostních radarů v 36 státech Evropy, jejímž úkolem je včas doporučit opatrnější jízdu. Vše uslyšíte v jednom z 8 osobitých hlasů.
Bez zbytečných pokut

Snadné každodenní používání

Po produktech, s nimiž manipulujeme na denní bázi, požadujeme, aby bylo jejich používání co nejsnadnější a nejpohodlnější. Proto je konektor pro napájecí kabel součástí pevného držáku opatřeného dokovací paticí, kam kameru jedním pohybem nacvaknete a můžete vyrazit.
Snadné každodenní používání

Nekonečné nahrávání

Paměťová karta formátu Micro SD pojme videozáznam velký až 32 GB. Díky funkci cyklického nahrávání se však v případě nedostatku paměti začne automaticky a odzadu odmazávat nejstarší neuzamčený záběr, takže vám nikdy nebude scházet místo na aktuální natáčení.
Nekonečné nahrávání

Chytré senzory

Zásluhou tzv. G-senzoru snímajícího míru přetížení se v případě nehody či intenzivnějšího brzdění aktuální záznam automaticky uzamkne proti náhodnému přepsání, abyste měli nahrávku později k dispozici. To samé můžete v případě potřeby učinit i manuálně jedním stisknutím tlačítka.
Chytré senzory

České a přehledné ovládání

Pro váš dokonalý přehled je připraven 2,7palcový LCD displej, ze kterého můžete kontrolovat právě zaznamenávaný záběr, pořizovat fotografie a také sledovat aktuální polohu či upozornění na radary. Vše přehledně a kompletně v češtině.
České a přehledné ovládání

Nástupce modelu

TrueCam A7s nabízí ještě víc - model používaný i německou dálniční policií disponuje inovovaným senzorem, který natáčí ještě lepší a průkaznější videa ve dne i v noci. Nadupaného nástupce zobrazíte kliknutím SEM
Nástupce modelu

TrueCam A7
Profesionální autokamera pro opravdové fajnšmekry.
Nejnovější model je vylepšením stávající kamery TrueCam A5. V základní výbavě najdete GPS modul s detekcí rychlostních radarů a volitelným nastavením vtipných komentářů herce Karla Zimy.

Vylepšené je rozlišení videa a to až na 2560×1080 (21:9) a 2304×1296 (16:9) při frekvenci 30 FPS. Díky vysoké kvalitě záznamu je rozeznání obličeje nebo identifikace poznávací značky ještě snadnější. Kamera zvládá prvotřídním způsobem všechny běžné situace. Natáčení v noci nebo při zhoršené viditelnosti, při jízdě proti ostrému světlu a další obtížné situace tak budou natočeny v té nejvyšší kvalitě a při maximální ostrosti.

Jednoduchou instalaci a ovládání zajistí držák včetně stálého napájení. Při každodenní instalaci stačí kameru jednoduše „nacvaknout“ a můžete jet.

Natáčení ve FULL HD+ nebo 21:9

Kamera natáčí ve vysokém rozlišení 2304×1296 (16:9) nebo super širokém rozlišení 2560×1080 (21:9). Vysoce kvalitní záběry i v nepříznivých podmínkách jsou s touto kamerou samozřejmostí. Ať je jasné světlo, šero, noc nebo se už stmívá, vaše záběry budou vždy dokonale ostré a jasné. Díky tomu zaznamenáte i ty nejmenší detaily jako například tvář člověka nebo SPZ jeho vozu.

GPS modul

GPS modul, kterým je kamera TrueCam A7 vybavena, zajišťuje mnoho funkcí, které vám o vaší jízdě poskytnou ještě více detailů. Díky GPS zaznamenáte trasu, kterou si můžete následně promítnout na Google Maps v SW aplikaci. V nastavení kamery můžete zvolit i záznam rychlosti a zda chcete zobrazovat rychlost přímo ve video záznamu nebo jen v SW aplikaci. (PŘIPRAVUJEME)

Detekce rychlostních radarů

Kamera TrueCam A7 je vybavena funkcí, ohlašující stacionární a úsekové radary, detekce jízdy na červenou a další místa, kde je dobré dbát zvýšené pozornosti. Naše databáze obsahuje více než 33 tisíc míst ve 36 evropských zemích a Rusku. Pomocí hlasových pokynů je řidič upozorněn na nebezpečí nebo překročení povolené rychlostí. Databáze je maximálně přesná, aktualizace nabízíme zdarma. Výchozí hlas lze vyměnit za vtipné komentáře, namluvené hercem Karlem Zimou.

Rychlá každodenní instalace
Rychlá a snadná manipulace s kamerou a její příprava na jízdu je velmi důležitá při každodenním použití a nesmí Vás obtěžovat. S kamerou TrueCam A7 je instalace otázkou několika málo sekund, držák na kameru včetně připojeného napájení můžete v autě umístit na stálo a pak jen stačí kameru do držáku nasadit a můžete jet.

Časová smyčka
Nekonečné nahrávání je funkce autokamery TrueCam A7, díky které můžete nepřetržitě cyklicky nahrávat. Jakmile dojde k zaplnění paměti, začne kamera automaticky přemazávat nejstarší záznamy a nahrazovat je novými. Nemusíte tedy přerušovat nahrávání a přemazávat ručně pořízený materiál, vše je zautomatizované. Pokud máte nějaké důležité nahrávky či fotografie, které si chcete pojistit proti smazání- můžete je jednoduše uzamknout a tím je ochránit před odstraněním. Zamknout můžete video již přímo při jeho natáčení.

G-Senzor
G-Senzor zaznamenává v trojrozměrném prostoru směr vaší jízdy. Tyto údaje si můžete prostřednictvím SW aplikace zobrazit a analyzovat tak Vaší jízdu. Autokamera také díky tomuto senzoru pozná, že došlo k incidentu a uzamkne aktuální záběr proti smazání časovou smyčkou. V grafu je pak přesně vidět odkud přesně náraz přišel.

Zamykání videa
Aby nedošlo ke smazání důležitého materiálu v důsledku přepsaní časovou smyčkou, své záznamy si můžete zamknout. Pomocí speciální klávesy zámek můžete během natáčení či prohlížení uzamknout záznam. Tyto záznamy se pak archivují a jsou chráněné vůči smazání. Pokud se později rozhodnete, že byste je rádi odstranili, stačí záznam odemknout a následně je můžete odstranit klasickým způsobem.

LCD display s českým menu
Přehledný 2,7″ LCD displej Vám zpříjemní a usnadní ovládání autokamery TrueCam A7. Nezáleží zda zrovna natáčíte nebo si jen prohlížíte pořízené záznamy, displej Vám zajistí dokonalý přehled. Menu kamery je kompletně v českém jazyce a je koncipováno jednoduchou strukturou, která zajišťuje jeho intuitivnost.

Detekce pohybu
Kamera do auta TrueCam vaše auto hlídá i ve vaší nepřítomnosti. Díky detekci pohybu začne autokamera pořizovat záznam, kdykoli snímač zaregistruje pohyb. Pokud by do vás někdo narazil nebo by vám auto poškodil, máte vše nahrané v té nejvyšší kvalitě. Policii pak můžete do rukou předat jasný důkaz i se všemi detaily v podobě SPZ vozu nebo tváře pachatele.

Výměnné polarizační a UV filtry (doplňkově)
Ke kameře do auta TrueCam A7 je možné dokoupit speciální výměnné filtry, konkrétně polarizační CLP filtr a UV filtr. Tyto filtry chrání váš objektiv a zajišťují ještě vyšší kvalitu obrazu. Polarizační CPL filtr zajistí odstranění nepříjemných odrazů světla, odlesků a zbaví vás rušivého zobrazení čelního skla auta. UV filtr zase v případě potřeby zajistí větší živost a sytost barev, celý obraz pak vypadá přirozeněji. Filtry nejsou součástí základního balení!

Noční režim
Natáčení za špatných světelných podmínek v šeru nebo v noci není pro kameru do auta TrueCam A7 žádný problém. Vynikající optika se skvělou světelností zajistí kvalitní a přehledné záběry i v noci. Nejste omezování ničím a máte jistotu, že záběry pořízené touto autokamerou budou vždy maximálně kvalitní.

Funkce HDR
Funkce HDR (High Dynamic Range) zajistí, že se vaše kamera vypořádá i s obtížnými kontrastními záběry. Typickými příklady takto světelně nevyvážených míst mohou být kontrasty mezi světlem a stínem či noční záběry silnice se světly protijedoucích aut. Funkce HDR vám zajistí kvalitní záběry i v těchto situacích.
Softwarová aplikace – zobrazení videa, trasy na mapě, přetížení a rychlosti. Vše na jednom místě.

RYCHLÉ VYPNUTÍ LCD DISPLEJE
Pokud Vás displej rozptyluje nebo oslňuje, můžete jej jednoduše vypnout stiskem jednoho tlačítka. Stejným způsobem jej samozřejmě lze zase zapnout. Je zde možnost i nastavit automatické vypnutí a po uběhnutí vámi zvoleného času se displej přepne do úsporného režimu.

RYCHLÉ VYPNUTÍ ZVUKU
Kamera disponuje kvalitním mikrofonem, pokud Vám však například z nenadání zvoní telefon a vy nestojíte o nahrávání zvuku, můžete nahrávání zvuku ihned vypnout stiskem jediného tlačítka. Následným stiskem tlačítka můžete opět nahrávání zvuku aktivovat.

OKAMŽITÉ FOTO
Kamera do auta disponuje speciálním pohotovostním tlačítkem pro focení. Pokud potřebujete během natáčení rychle pořídit fotografii, nemusíte nic složitě nastavovat a jednoduše stisknete tlačítko pro fotografování. Autokamera TrueCam A7 umí softwarově pomocí stisknutí tlačítka udělat i fotografie z již natočených videozáznamů.

KONTROLA JASU
Kamera do auta TrueCam A7 nabízí široké spektrum stupňů jasu, díky kterým si můžete přesně zvolit požadovanou hodnotu. Před samotným natáčením se můžete přesvědčit na LCD displeji, zda je to opravdu ta, kterou potřebujete.

ZOBRAZENÍ JMÉNA ŘIDIČE
Tuto funkci ocení zejména ti, jejichž auto používá více osob nebo majitelé firemních vozů. Do paměti autokamery zanesete jméno řidiče, který auto používá, aby nedošlo k nežádoucí záměně. Pokud by bylo potřeba, můžete řidiče snadno identifikovat. Po zapnutí této funkce se jméno řidiče zobrazí přímo v záznamu.

180° OTOČENÍ OBRAZU
S kamerou do auta TrueCam A7 se nemusíte přizpůsobit, autokamera se přizpůsobí vám. Nastavte ji jak potřebujete, tak aby vám v autě nepřekážela. Kamera zvládá bez problému nahrávat i vzhůru nohama, stačí zvolit režim otočení o 180° a menu, obraz a veškeré další informace na displeji se analogicky otočí a vám bude nabídnuto klasické zobrazení.

LED PŘISVÍCENÍ
Kamera TrueCam A7 disponuje zdrojem LED osvícení. Toto osvětlení poslouží pro přisvícení ve špatných světelných podmínkách. Pokud potřebujete například v noci zdokumentovat nehodu, jednoduše kameru odejměte ze skla a díky LED osvětlení získáte potřebný důkazní materiál a dokumentaci bez ohledu na denní dobu či prostředí.

PODSVÍCENÍ TLAČÍTEK
Maximální komfort používání kamery je zajištěn i v noci pomocí podsvícených tlačítek. Podsvícená tlačítka jsou skvěle viditelná i za tmy a vy nemusíte hledat žádný jiný zdroj světla, abyste kameru mohli ovládat. Pokud vás tato funkce obtěžuje, je samozřejmě možné podsvícení kdykoliv vypnout.

VOLITELNÉ ZOBRAZENÍ RYCHLOSTI
Pokud chcete nahrávat opravdu autentické nahrávky s řadou užitečných informací přímo ve Vašem záznamu se může zobrazovat aktuální rychlost. Tuto funkci můžete kdykoliv vypnout a záznam o rychlosti si uchovávat pouze pro soukromé potřeby zobrazitelný v softwarové aplikaci.

VOLITELNÉ ZOBRAZENÍ POLOHY
Další zajímavou možností u autokamery TrueCam A7 je zobrazení Vaší polohy přímo ve videu. To je možné díky GPS modulu. V případě, že nechcete tuto informaci ve Vašem video záznamu, lze funkci snadno vypnout a záznam o poloze si uchovávat pouze pro soukromé potřeby zobrazitelný v softwarové aplikaci.

SPOLUPRÁCE S GOOGLE MAPS
Autokamera TrueCam A7 využívá pro uživatelsky přívětivé chování služby aplikace Google Maps, díky které pohodlně získáte přehled o průběhu své cesty. V případě častějších cest na větší vzdálenost si na základě záznamu uděláte dobrou představu o rychlosti a délce a můžete svou jízdu zpětně analyzovat. Tuto funkci ocení zejména sportovní a profesionální řidiči.

SOFTWAROVÁ APLIKACE
Moderní autokamera TrueCam A7 nabízí možnost využití chytré a užitečné softwarové aplikace, díky které máte možnost sledovat na jedné obrazovce pořizované video, zobrazení trasy na mapách Google, graf rychlosti a záznam pohybu gravitace, který je získán díky internímu G-senzoru kamery

• zaznam se trese, nedoporucuji

• * rozlišení obrazu videa je za ty peníze celkem vyhovující
    • * funguje dobře i za tmy či šera - horších vizuálních podmínek
    • * gps modul, varování, záznam cesty jsou fajn a fungují
    • * relativně nízká cena
    • * často se !bezdůvodně! vypne či vypne nahrávání videa
    • * polarizační krytka je nutná by měla být automatickou součástí
    • * chtělo by to značně lepší stabilizaci videa proti otřesům
    • * samotná kamera je z držáku téměř nesundatelná
    • * časté sundavání kamery i s držákem způsobuje padání

Doporučuji avšak s vážnými výhradami ke stabilizaci obrazu videa, jeho kvalitě bez polarizační krytky, která není automatickým příslušenstvím a držáku kamery, který značně omezuje manipulaci s ní. Bezdůvodné vypínání nahrávání či celé kamery je dosti iritující - podotýkám, že nejde o špatný kontakt napájení či problém s místem na kartě! Za ty peníze to jde, co by člověk chtěl, ale je to za mě čistý průměr - 50% neurazí, nenadchne...

• Velmi vydařená kamera po omezenou dobu životnosti 2,5 roků!!!!!!!!!!!
    • Po 2,5 roce se kamera sekla. Po opravě za 1.100,- Kč byla funkční 2 měsíce. Závada se znovu objevila, kamera nejde. Po zapojení se ani nerozsvítí displej. Pro případné zájemce doporučuji nekupovat.

Dobrá kamera, ale na dobu do 3 let je hodně drahá.

• , zakoupeno v www.SpionSvet.cz

• Kvalita videa
    • Drzak . Pri prvni instalaci se ponicil
    • Sw
    • Hw

Hned po koupi jsem se vrhnul na instalaci do auta. Pri instalaci prisavky mne zarazilo s jakou silou se musi tlacit na packu prisavky ..... a ta se take ulomila. Jelikoz jsem byl jeste na parkovisti, prodejce mi 15minut po prodeji tohoto kusu drzak vymenil. Novy drzak sel kupodivu docela lehce a vse ok. Dalsi problem byl s gps. Asi po 20km porad nebyl signal. V menu vse zapnuto a porad nic. Najednou se sam od sebe zprovoznil. Dalsi problem neustale restarty. Jednak hlaseni ze je slaba baterie nebo ze se neda zapisovat na kartu. Koupil jsem novou 32gb class10 UHS 1. Bez vysledku. Restarty a podivna hlaseni porad. Dalsi problem byl, kdyz jsem tech par videi co mi to po ceste nahralo prehral v pc. Misto zvuku nejake huceni a piskani. Doma jsem kameru dal na nabijecku a pri nabijeni se z reproduktoru ozyvalo divne cvakani a kamera se neustale restartovala. Posledni moznost jsem zaktualizoval software v kamere. Po zobrazeni hlaseni ze update probehlo v poradku prestalo fungovat tlacitko sipka dolu a tlacitko ok fungovalo "na heslo"
    Za tuto kameru jsem dal 4000 kc ktere muze vyrobce bez omezeni hned vyuzit. Ja vyrobek musim po 3 hodinach utrap reklamovat a cekat 4 tydny ze mi ji snad vymeni nebo opravi.
    Jednoznacne nedoporucuji a ja jsem blbec, ze jsem nedal na recenze a presto jsem si ji koupil.

• Pokud funguje, má výtečné záznamové a zobrazovací výkony.
    • - téměř žádná výdrž vnitřní baterie, zhasne, než z auta vystoupíte a nenatočíte si poškození auta při nehodě;
    • - servis v okr.Tábor mně ji 2x opravoval a spíše poškodil SW;

Jsem moc zklamaný, vkládal jsem do krásného dárku mnoho nadějí.
    Je to prostě Čína. Pokud by ji vyráběli v Evropě, byly by reklamace vyřízené kvalitně, tedy pokud by poruchy vůbec byly.

• - kvalita obrazu
    • - design, zparcování
    • - poměr cena/výkon
    • - držák kamery
    • - polarizační filtr není v ceně kamery
    • - velká odchylka v zobrazení rychlosti

Koupil jsem tuto kamery na základě recenzí a doporučení, nicméně po první instalaci se několikrát za den kousla a hrála mrtvého brouka. Doporučuji před první instalací aktualizovat firmware, GPS a naformátovat microSD card, ušetříte si zbytečné trable. SD karta by měla být určitě 10 class. Přísavný držák na sklo je katastrofa, nejlevnější z Číny který jsem měl za 3$ je proti tomu luxus, takže jednoznačně přilepit. Tak a teď z toho lepšího šálku, obraz je v této cenovce luxusní, v noci lepší standard, záleží na vašich světlech (halogen, xenony, LED). Co se týká hlášení radarů, jak jsem zmiňoval, je nutné pravidelně aktualizovat databázi. Naopak zobrazovaná rychlost je šílenost, nadměřuje při 50 km/h o 6km/h. Myslím, že je to řešitelné a doporučil bych výrobci možnost korekce v menu, protože každé auto podměřuje anebo nadměřuje jinak. Celkově za mě povedený výrobek, který splnil mé očekávání, ale musíte být tak trošku znalí aktualizací SW.

• , zakoupeno v CZC.cz

• dle očekávání